Populiariausios lankytinos vietos karantino laikotarpiu, be abejo, yra kelionės, lankymas meno galerijose ir kituose kultūros objektuose. Pranešime teigiama, kad vis dar nėra itin saugu dairytis muziejuose, dėl to virtualus muziejus atvėrė duris į virtualią galeriją, o meno ir kelionių mylėtojams „Google“ suteikia įrankį, kurio pagalba bus galima keliauti. Jei nusprendėte, arba jums reikia izoliuotis, po Lietuvą galite keliauti ir neiškeldami kojos iš savo karantino tvirtovės. Nemažai šalies gražiausių vietų turi virtualius gidus, galerijas, maršrutus kuriais „pakeliauti“ galite ir virtualiai, o gyvai aplankysite, tuomet, kai jau viskas aprims. Šįkart pasirinkome pristatyti pasaulio žinomiausias vietas ir muziejus, kuriuos galėsite aplankyti iš savo namų.
„Google“ menas ir kultūra – naujovė, kuri leidžia plėsti akiratį karantino metu ir ne tik
Šis įrankis – tikras pabėgimo planas kelionių ir kultūros mylėtojams. Iš tiesų, jūs galite praktiškai keliauti po garsiausias pasaulio vietas. Galite naudotis visomis įrankio funkcijomis į savo išmanųjį telefoną atsisiuntę Google Arts & Culture aplikaciją. Įrankyje yra meno ir kultūros lobių, istorijų ir žinių iš daugiau nei 2000 kultūros institucijų ir 80 šalių/regionų visame pasaulyje. Muziejus, galerijas ir lankytinas vietas galima „vaikščioti“ ir apžiūrėti 360 laipsnių kampu, o tai sustiprina patirtį. Gebėjimas rūšiuoti objektus pagal laiką, spalvą ir gamtą (menininkai, meno judėjimai, istorinės asmenybės, istoriniai įvykiai ir kt.) padeda ieškoti objektų. Dar įsimintinesnei kultūrinei pažinčiai „Google Arts & Culture“ sukūrė įtraukiančių žaidimų. Čia pagal savo asmenukę galite atrasti panašiausius į save žymiausių menininkų nutapytus portretus. Programėlėje taip pat galėsite savo sukurtą nuotrauką patobulinti pasirinktu meno kūriniu arba papildytos realybės įrankiu savo kambaryje patalpinti realaus dydžio meno kūrinį.
Virtuali ekskursija po muziejų, kuri suteiks ne tik naudos, bet ir padės smagiai praleisti laiką namuose
Garsiausias pasaulio muziejus atvėrė duris ir atokiai publikai. Tiesiog išsirinkite savo mėgstamiausią ir eikite apžiūrėti lankytinų vietų laiku.
- Luvro muziejus Paryžiuje. Vieno mygtuko paspaudimu galėsite mėgautis žinomais meno kūriniais viename didžiausių meno muziejų pasaulyje. Čia galite rasti nemokamas internetines garsių eksponatų parodas, įskaitant Egipto faraonų relikvijas ar Renesanso menininkų Delacroix, Rembrandt, Tintore ir kitų kolekcijas. Apsilankykite nuoroda: https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne#tabs.
- Solomon R. Gugenheimo muziejus, Niujorkas. Tai garsiausias iš Solomon R. Guggenheimo fondui priklausančių ir jam vadovaujamų muziejų. Kartu tai yra ir vienas garsiausių Niujorko muziejų. Pablo Picasso, Piet Mondrian, Jeff Koons ir Franz Marc darbai yra tik keletas iš 625 menininkų, esančių Guggenheimo internetinėje kolekcijoje. Apsilankykite nuoroda: https://www.guggenheim.org/collection-online.
- Smithsonian nacionalinis gamtos istorijos muziejus. Nacionalinis gamtos istorijos muziejus Vašingtone, valdomas Smithsonian instituto. Čia galite aplankyti muziejaus meną 360 laipsnių kampu ir tyrinėti įvairius istorijos etapus. Apsilankykite nuoroda: https://naturalhistory2.si.edu/vt3/NMNH/.
- Virtuali kelionė po Vatikaną. Siksto koplyčia, Šv. Galite leistis į virtualią ekskursiją po Šv. Petro baziliką, Rafaelio kambarį ir kitas istorines vietas. Ekskursijos nuoroda: http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/collezioni/musei/tour-virtuali-elenco.html.
- Thyssen-Bornemisza muziejus Madride. Meno gerbėjus džiugins Rembrandto, Dali ar garsaus dizainerio Cristobal Balenciaga darbai. Navigacijos nuoroda: https://www.museothyssen.org/en/thyssenmultimedia.
- Britų muziejus Londone kviečia apžvelgti skirtingus šimtmečius nuo mūsų eros pradžios ir pasiklausyti audiogido. Galima pamatyti ne tik garsiąją rozetę, bet ir Egipto mumijas. Navigacijos nuoroda: https://britishmuseum.withgoogle.com/.